NABÍDKA NAŠICH VÍN

Mizoram 2021

MIZORAM

výběr z hroznů suchý

skvělý ročník 2018 mu dal potenciál vznikl unikátní kupáží Merlotu a Neronetu tři roky zrál v dubových sudech a vyčkával na svůj magický okamžik tmavě ovocný, plný a mohutný – do lahve stočený svědek času

Z prachu vyšel a v prach se vrátil. Poryv existence. Věčná láska. Přebytek Země. Strach, ta připomínka smrti – nejčistšího bytí v každém z nás.

MIZORAM je v sanskrtu MISTR.

Snoubí v sobě dvě odrůdy červených vín – mužský NERONET a ženský MERLOT.

678,- Kč s DPH

Cuvée Element TERRA 2019

Cuvée Element TERRA 2019

pozdní sběr suché

krášleno na kvasnicích 24 měsíců

zlatá medaile Národní soutěž vín

Element Země je silným zážitkem s mazlivým závěrem. Na plnosti a potenciálu mu dodává zrání v sudech typu Barrique. Víno je značně robustní s podtóny vanilky a zralého kompotovaného ovoce. Kupáž tvoří především Chardonnay doplněné o Rulandské šedé a Rinot. Celkově je velmi elegantní a skvěle se páruje s telecím nebo tuňákem. Je velmi vhodné k uložení na více let.

295,- Kč s DPH

Ryšák Pinot 2021

Ryšák Pinot 2021

moravské zemské víno suché
72 h macerace

Extravagantní technologie tohoto vína má základ v
třídenní maceraci Rulandského šedého a modrého. Díky
ní v barvě zaujme narůžovělý odstín. Ve vůni se pro
své jahodové tóny blíží rosé, ale svou plností a
krémovou dochutí působí velmi elegantně a
nevšedně zároveň. V rámci párování s pokrmy je
vysoce univerzální a samostatně je radostí se k
němu vracen každým dnem.

Ryzlink Vlašský

Ryzlink vlašský 2021

výběr z hroznů suché

Vysoce strukturovaný Vlašák, který poznal ve
většinovém podílu krásnou Botrytidu. Po 5 měsících
batonáže na jemných kvasnicích působí robustně a
přitom velmi svěže až minerálně. Je nastavený pro
dlouhé zraní na láhvi, ale zaujme i jako mladý. Je
krásným zážitkem pro dlouhé večery a časem
přechází v srdeční záležitost.

Muškát moravský 2019 kabinetní víno suché

Muškát moravský 2021

kabinetní víno suché

Lehký a elegantní muškát s čerstvou barvou. Má příjemné nevtíravé aroma žlutého ovoce jako je mango a žlutý meloun zakončené tóny zralého pomela. V chuti je šťavnatý se suchým projevem. Je skutečně lehký a osvěžující i pro toho, kdo není vyloženě příznivcem klasických muškátů. Doporučuji podávat lehce podchlazený na 7-9 °C.

195,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2018

Cuvée Element IGNIS 2018

výběr z hroznů suché

zrálo 36 měsíců v sudech

šampion Cuvée Ostrava, velká zlatá nominace Salon vín, zlato AWC Vienna, stříbrný Salon vín 2021

Hluboce temný element IGNIS je podle mé představy intenzivní a těžký s vysokým potenciálem k ležení. Po dvouletém zrání v sudech jeho třísloviny krásně sládnou a nabírá tak na komplexnosti. Je tvořen odrůdami Neronet a Merlot. Ve vůni ihned zaujmou tóny tmavé čokolády a lesního ovoce. V archivu vydrží mnoho let, ale již nyní jej lze párovat k tmavým masům či výrazným redukcím.

400,- Kč s DPH

Cuvée Element AQUA 2018 kabinet polosuché

Cuvée Element AQUA 2021

kabinet polosuché

Původ kupáže je v odrůdách Muškát moravský a Müller Thurgau. AQUA má být lehké a svěží víno s atraktivním aroma citrusových plodů a žlutých broskví. V polosuché variantě je příjemně šťavnatá. Tento Element je stvořen jako lehké víno pro každodenní osvěžení nejen v letních dnech.

240,- Kč s DPH

Rulandské šedé 2020 pozdní sběr polosuché

Rulandské šedé 2021

pozdní sběr polosuché

Aromaticky výraznější Rulandské šedé s ovocným charakterem, které je příjemně harmonické a nevtíravé. Má kvalitní středovou plnost s přívětivým závěrem. Výborně poslouží jako partner i k delšímu posezení. Dobře se páruje s lehkými sýry a bílými omáčkami.

195,- Kč s DPH

Ryzlink rýnský 2018 AKÁT pozdní sběr suché

Ryzlink rýnský 2018

AKÁT pozdní sběr suché

Salon vín

Příjemně svěží Ryzlink, který se vyznačuje čerstvou barvou se zlatavým odleskem. Aroma je postaveno na akátovém květu s kořenitým závěrem. Díky zrání na kvasnicích v akátových sudech po dobu sedmi měsíců je pikantní kyselinka krásně zaobalena do minerální dochuti. Je velmi vhodný k archivaci.
DOLNÍ BOJANOVICE STARÉ HORY

320,- Kč s DPH

5. Element 2020

5.Element 2021

sekt extra dry

Šumivé víno 5. Element je navrženo z odrůd Muškát moravský, Müller Thurgau a Muškát žlutý. Je stvořeno jako lehké a šťavnaté s nevtíravým muškátovým aroma s citrusovými tóny. Pikantní kyselinka je osvěžena nižším zbytkovým cukrem, který jen podporuje hravost kupáže a v chuti nic nezastírá. Je skvělý pro letní osvěžení a výborně doplňuje lehké dezerty a paštiky.

320,- Kč s DPH

Zweigeltrebe 2018 suché nefiltrováno

Zweigeltrebe 2018

suché nefiltrováno

Salon vín, velká zlatá Vínex

Odebrání veškerého samotoku a tepla macerace rmutu daly vzniknout tomuto ovocitému a vysoce extraktivnímu Zweigeltrebe. Zaujme tak jeho vysoka barva se sytým meniskem. Po devítiměsíčním zrání v dubových sudech je tak předurčeno k dlouhému ležení na lahví. Skvěle doplňuje zvěřinu a těžší typy mas.

370 Kč s DPH

Cabernet Sauvignon 2019

Cabernet Sauvignon 2019

výběr z hroznů suché

Mohutný Cabernet, který dosáhl ve vinohradu výborných parametrů. Využitím termomacerace a delším zráním v sudech typu Barrique jen narostl a nyní nabízí intenzivní černorybízové aroma s čokoládovým závěrem. V chuti je vysoce extraktivní až podmanivý. Je nastaven pro dlouhé ležení na láhvi a jistě příjemně překvapí i za více než 8 let.

320,- Kč s DPH

Cuvée Element VENTUS 2021

Cuvée Element VENTUS 2021

kabinet rosé

Rosé VENTUS je tvořeno odrůdami Cabernet Sauvignon a Pinot Noir. V aroma rybízový Cabernet hravě doplňuje Rulandské modré s podtónem jahod a třešní. Lehkost barvy přechází i do chuti, která je velmi svěží a v jejím konci ji přikrášluje minimální zbytkový cukr. Skvěle osvěžuje horké letní dny a příjemně se páruje s paštikami či ovocnými dezerty. Doporučuji podávat při teplotě 7-9 °C.

240,- Kč s DPH

Neuburger 2016 rezerva

Neuburger 2016

výběr z hroznů suché
rezerva

zlato Vinex, zlato Oenoforum, zlato AWC Vienna, stříbro San Francisco

Derniéra 66 let staré vinice ze skvělé polohy dala vzniknout jedinečnému Neuburskému. Aroma s kouřovým nádechem je postaveno na žlutém ovoci s kandovaným podtónem. Přítomnost zdravých cibéb na hroznech jen umocnila mohutnost tohoto vína. V chuti je velmi plné s vysokým potenciálem k archivaci. Překvapuje až do úplného konce.

700,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2017

Sada 4 Elementy

Poznejte všechny 4 Elementy TERRA, AQUA, VENTUS a IGNIS vedle sebe. Sada je také pěkným dárkem.

1200,- Kč s DPH
včetně dopravy

SECCO 2019 perlivé víno suché

SECCO 2021

perlivé víno suché

Lehké a šťavnaté perlivé víno složené z odrůd Müller Thurgau, Pálava a Muškát moravský. Na první dojem ve vůni zaujmou citrusovo-broskvové tóny. Nízký zbytkový cukr jen podporuje svěží projev v chuti. Ideální je podchlazené na horké letní dny nebo pro každodenní osvěžení. Příjemně doplní ovocné pěny nebo sorbet.

200,- Kč s DPH

Hibernal 2019 pozdní sběr polosuché

Hibernal 2021

polosuché
výběr z hroznů

Atraktivní Hibernal s výrazným aroma mučenky a bílé broskve se závěrem bezového květu. Prodlouženou kryomacerací a minimálním kontaktem s kaly se udržel skutečně svěží. Drobný zbytkový cukr podporuje jeho šťavnatost a podbízivý charakter. Je ideální lehce podchlazený pro horké dny nebo delší posezení. Dobře se páruje s asijskou kuchyní.

255,- Kč s DPH

Pálava 2020

Pálava 2021

polosladké
výběr z hroznů

Hrozny této šarmantní Pálavy byly macerovány 24 hodin. Díky kryomaceraci má výrazně ovocné aroma do zralých broskví a mangového kompotu. Adekvátní zbytkový cukr osvěžuje hravá kyselinka. Krásně doplní asijskou kuchyni nebo lehké dezerty. Vhodná teplota podávání je mezi 9-11 °C.

270,- Kč s DPH

Ryzlink vlašský 2018

Ryzlink vlašský 2018

výběr z hroznů polosladké BOTRYTIS CINEREA

Příjemný zážitek pro příznivce vín na zbytkovém cukru. Hrozny pochází z teras u Sedlece, na kterých výborně vyzrály. Tento Vlašák navíc kolonizovala ušlechtilá plíseň šedá, což se projevuje v medovém aroma s rozinkovým podtónem. I přes vyzrálou surovinu je víno v chuti stále svěží s minerální kyselinkou. Dobře se páruje s medovými dezerty a přírodními sýry s ořechy.

240,- Kč s DPH

Veltlínské zelené 2020

Veltlínské zelené 2020

pozdní sběr suché

Krásně vybarvené a vyzrálé hrozny předurčily tento Veltlín k prodloužené maceraci hroznů. Poté kvasil při standardní teplotě, aby byl následně krášlen na jemných kvasnicích v akátových sudech. Uchoval si tak typický pepřově kořenitý projev a elegantní dochuť. Uplatnění najde i v gastronomii jako partner pokrmů na pepři či pasty.

Krášleno na kvasnicích v akátu

240,- Kč s DPH

Dornfelder 2021

Dornfelder 2021

pozdní sběr suché

Dornfelder ročníku 2021 zaujme především ovocným aroma po černých višních a divokých malinách. Využitím termomacerace působí aroma krásně vyzrále a příjemně přechází i do chuti. Ta je jemná s nízkou kyselinkou v závěru. Díky vyššímu extraktu má i solidní středovou plnost. Cíleně neprošel zráním v dubových sudech, aby se udržel ovocně pitelný s měkkým závěrem a nízkými tříslovinami.

195,- Kč s DPH

Ryzlink rýnský 2020

Ryzlink rýnský 2020

pozdní sběr suché

AKÁT krášleno na kvasnicích

Ryzlink z kvalitní tratě Staré hory prošel školením na jemných kvasnicích v nových akátových sudech po dobu 8 měsíců. Narostla tak u něj středová plnost a nyní je předurčen především jako partner v gastronomii nebo k delšímu posezení. Doporučuji párovat s výraznějšími rybami nebo různými úpravami těstovin.

270,- Kč s DPH

DOSÁŽ 2021

DOSÁŽ 2021

perlivý nápoj sladké

Dosáž je označením pro expediční likér při výrobě sektů. Jelikož se jedná o filtrovaný hroznový mošt. u kterého bylo zastaveno kvašení, obsahuje Dosáž vyšší množství neprokvašeného zbytkového cukru. Díky krátké fermentaci a okamžité filtraci si Dosáž udržuje hroznově ovocné aroma se šťavnatým projevem. Tento částečně zkvašený hroznový mošt má navíc nižší obsah alkoholu, což ho předurčuje k letnímu osvěžení v kombinaci se sodou a ledem nebo jen jako silně podchlazený.

170,- Kč s DPH

Sylvánské zelené 2021

Sylvánské zelené 2021

kabinetní víno suché

Lehký Sylván, který prošel mícháním na jemných kvasnicích v akátovém sudu. Ve vůni je příjemně ovocný do zeleného jablka a dozrávající hrušky. Díky své lehkosti a nízkému zbytkovému cukru je nevtíravým společníkem na dlouhé večerní debaty. Stejně tak doplní řadu lehčích pokrmů z těstovin, ryb nebo různých salátů. Podávejte při 9-11 °C.

195,- Kč s DPH

OBJEDNAT VÍNO

pro objednání vína použijte kontaktní formulář
Doprava od 6-ti láhví zdarma

Dodací adresa


Kontakt


Vaše objednávka