NABÍDKA NAŠICH VÍN

Mizoram 2021

MIZORAM

výběr z hroznů suchý

skvělý ročník 2018 mu dal potenciál vznikl unikátní kupáží Merlotu a Neronetu tři roky zrál v dubových sudech a vyčkával na svůj magický okamžik tmavě ovocný, plný a mohutný – do lahve stočený svědek času

Z prachu vyšel a v prach se vrátil. Poryv existence. Věčná láska. Přebytek Země. Strach, ta připomínka smrti – nejčistšího bytí v každém z nás.

MIZORAM je v sanskrtu MISTR.

Snoubí v sobě dvě odrůdy červených vín – mužský NERONET a ženský MERLOT.

678,- Kč s DPH

Ryzlink vlašský 2021

Ryzlink vlašský 2021

výběr z cibéb sladké

Národní Šampion bílých vín Vinař roku

Zlatá medaile Národní soutěž vín

Zlato Concours Mondial de Bruxelles

Výjimečný podzim dal vzniknout krásným cibébám s ušlechtilou plísní šedou. I díky ní je tento intenzivní Vlašák extraktem krásného ročníku 2021. Jeho omamný kandovaně ananasový projev s medově rozinkovým podtónem jistě zaujme. V chuti je skutečně robustní s dlouze doznívající dochutí. Skvěle oživí plísňové sýry či Foie gras. Je předurčen k dlouhé archivaci.

450,- Kč s DPH

Cuvée Element AQUA 2022

Cuvee Element AQUA 2022

kabinet polosuché

Synonymem Elementu AQUA je lehkost a svěžest. Jelikož se jedná o kupáž odrůd Muškát Ottonel, Muškát moravský a Müller Thurgau, v aroma působí výrazně ovocně. Jistě tak zaujmou čerstvé citrusy a bílé broskve. Díky nižšímu obsahu alkoholu je příjemným doplňkem dne.

240,- Kč s DPH

Muškát moravský 2022

Muškát moravský 2022

kabinet suché

Lehký a svěží Muškát, který je příjemným společníkem pro nenáročné dny. Ve vůni je atraktivně ovocný a přitom nevtíravý. Elegantní chuť příjemně doplňuje jeho suchý projev. Působí tak skutečně mladistvým a osvěžujícím dojmem.

195,- Kč s DPH

Tramín červený 2022

Tramín červený 2022

pozdní sběr polosuché

Milý Tramín, který není nijak agresivní ani dominantní. Původem je z Bílých Karpat a je tak lehkým a kamarádským typem. Jeho citrusově tropické aroma doplňují tóny šípkové růže. V polosuché verzi působí zbytkový cukr spíše šťavnatě než rušivě. Velmi se hodí k asijské či blízkovýchodní kuchyni.

195,- Kč s DPH

Sauvignon 2022

Sauvignon 2022

kabinet suché

Původ hroznů je v CHKO Bílé Karpaty, což mimo jiné vedlo i k jeho atraktivně nezrale ovocnému projevu. Výrazná vůně rybízového poupě, zeleného angreštu a plané broskve jej drží velmi svěží. V chuti je příjemně suchý se středním závěrem. Je typickým zástupcem Sauvignonu pro chladnější klimatické regiony. Je skvělý k čerstvým sýrům či salátu.

195,- Kč s DPH

Rulandské šedé 2022

Rulandské šedé 2022

kabinet polosuché

Elegantní Pinot gris pro každou příležitost. Je aromaticky výraznější s ovocným charakterem, přitom je příjemně harmonický a nevtíravý. Má kvalitní středovou plnost s přívětivým závěrem. Výborně poslouží jako partner i k delšímu posezení. Dobře se páruje s lehkými sýry a bílými omáčkami.

195,- Kč s DPH

Ryzlink rýnský 2021

Ryzlink rýnský 2021

pozdní sběr suché

Přímočarý Ryzlink, který zachovává kvalitní středovou plnost a hravou kyselinku jak je zvykem. Díky krátké batonáži je v dochuti elegantní a jako partnery v párování jistě osloví tradiční bílá masa a těstoviny. Má střední potenciál, což dříve povede k atraktivním petrolejovým tónům. Doporučuji podávat při 9-11 °C.

195,- Kč s DPH

Ryšák Pinot 2021

Ryšák Pinot 2021

moravské zemské víno suché
72 h macerace

Extravagantní technologie tohoto vína má základ v
třídenní maceraci Rulandského šedého a modrého. Díky
ní v barvě zaujme narůžovělý odstín. Ve vůni se pro
své jahodové tóny blíží rosé, ale svou plností a
krémovou dochutí působí velmi elegantně a
nevšedně zároveň. V rámci párování s pokrmy je
vysoce univerzální a samostatně je radostí se k
němu vracen každým dnem.

270,- Kč s DPH

Cuvée Element TERRA 2019

Cuvée Element TERRA 2019

pozdní sběr suché

krášleno na kvasnicích 24 měsíců

zlatá medaile Národní soutěž vín

Element Země je silným zážitkem s mazlivým závěrem. Na plnosti a potenciálu mu dodává zrání v sudech typu Barrique. Víno je značně robustní s podtóny vanilky a zralého kompotovaného ovoce. Kupáž tvoří především Chardonnay doplněné o Rulandské šedé a Rinot. Celkově je velmi elegantní a skvěle se páruje s telecím nebo tuňákem. Je velmi vhodné k uložení na více let.

295,- Kč s DPH

Dornfelder 2021

Dornfelder 2021

pozdní sběr suché

Dornfelder ročníku 2021 zaujme především ovocným aroma po černých višních a divokých malinách. Využitím termomacerace působí aroma krásně vyzrále a příjemně přechází i do chuti. Ta je jemná s nízkou kyselinkou v závěru. Díky vyššímu extraktu má i solidní středovou plnost. Cíleně neprošel zráním v dubových sudech, aby se udržel ovocně pitelný s měkkým závěrem a nízkými tříslovinami.

195,- Kč s DPH

Ryzlink Vlašský

Ryzlink vlašský 2021

výběr z hroznů suché

Vysoce strukturovaný Vlašák, který poznal ve
většinovém podílu krásnou Botrytidu. Po 5 měsících
batonáže na jemných kvasnicích působí robustně a
přitom velmi svěže až minerálně. Je nastavený pro
dlouhé zraní na láhvi, ale zaujme i jako mladý. Je
krásným zážitkem pro dlouhé večery a časem
přechází v srdeční záležitost.

295,- Kč s DPH

Cuvée Element VENTUS 2021

Cuvée Element VENTUS 2021

kabinet rosé

Rosé VENTUS je tvořeno odrůdami Cabernet Sauvignon a Pinot Noir. V aroma rybízový Cabernet hravě doplňuje Rulandské modré s podtónem jahod a třešní. Lehkost barvy přechází i do chuti, která je velmi svěží a v jejím konci ji přikrášluje minimální zbytkový cukr. Skvěle osvěžuje horké letní dny a příjemně se páruje s paštikami či ovocnými dezerty. Doporučuji podávat při teplotě 7-9 °C.

240,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2018

Cuvée Element IGNIS 2018

výběr z hroznů suché

zrálo 36 měsíců v sudech

šampion Cuvée Ostrava, velká zlatá nominace Salon vín, zlato AWC Vienna, stříbrný Salon vín 2021

Hluboce temný element IGNIS je podle mé představy intenzivní a těžký s vysokým potenciálem k ležení. Po dvouletém zrání v sudech jeho třísloviny krásně sládnou a nabírá tak na komplexnosti. Je tvořen odrůdami Neronet a Merlot. Ve vůni ihned zaujmou tóny tmavé čokolády a lesního ovoce. V archivu vydrží mnoho let, ale již nyní jej lze párovat k tmavým masům či výrazným redukcím.

400,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2017

Sada 4 Elementy

Poznejte všechny 4 Elementy TERRA, AQUA, VENTUS a IGNIS vedle sebe. Sada je také pěkným dárkem.

1200,- Kč s DPH
včetně dopravy

Veltlínské zelené 2020

Veltlínské zelené 2020

pozdní sběr suché

Krásně vybarvené a vyzrálé hrozny předurčily tento Veltlín k prodloužené maceraci hroznů. Poté kvasil při standardní teplotě, aby byl následně krášlen na jemných kvasnicích v akátových sudech. Uchoval si tak typický pepřově kořenitý projev a elegantní dochuť. Uplatnění najde i v gastronomii jako partner pokrmů na pepři či pasty.

Krášleno na kvasnicích v akátu

240,- Kč s DPH

Hibernal 2019 pozdní sběr polosuché

Hibernal 2021

polosuché
výběr z hroznů

Atraktivní Hibernal s výrazným aroma mučenky a bílé broskve se závěrem bezového květu. Prodlouženou kryomacerací a minimálním kontaktem s kaly se udržel skutečně svěží. Drobný zbytkový cukr podporuje jeho šťavnatost a podbízivý charakter. Je ideální lehce podchlazený pro horké dny nebo delší posezení. Dobře se páruje s asijskou kuchyní.

255,- Kč s DPH

SECCO 2019 perlivé víno suché

SECCO 2021

perlivé víno suché

Lehké a šťavnaté perlivé víno složené z odrůd Müller Thurgau, Pálava a Muškát moravský. Na první dojem ve vůni zaujmou citrusovo-broskvové tóny. Nízký zbytkový cukr jen podporuje svěží projev v chuti. Ideální je podchlazené na horké letní dny nebo pro každodenní osvěžení. Příjemně doplní ovocné pěny nebo sorbet.

200,- Kč s DPH

DOSÁŽ 2021

DOSÁŽ 2021

perlivý nápoj sladké

Dosáž je označením pro expediční likér při výrobě sektů. Jelikož se jedná o filtrovaný hroznový mošt. u kterého bylo zastaveno kvašení, obsahuje Dosáž vyšší množství neprokvašeného zbytkového cukru. Díky krátké fermentaci a okamžité filtraci si Dosáž udržuje hroznově ovocné aroma se šťavnatým projevem. Tento částečně zkvašený hroznový mošt má navíc nižší obsah alkoholu, což ho předurčuje k letnímu osvěžení v kombinaci se sodou a ledem nebo jen jako silně podchlazený.

170,- Kč s DPH

Ryzlink rýnský 2020

Ryzlink rýnský 2020

pozdní sběr suché

AKÁT krášleno na kvasnicích

Ryzlink z kvalitní tratě Staré hory prošel školením na jemných kvasnicích v nových akátových sudech po dobu 8 měsíců. Narostla tak u něj středová plnost a nyní je předurčen především jako partner v gastronomii nebo k delšímu posezení. Doporučuji párovat s výraznějšími rybami nebo různými úpravami těstovin.

270,- Kč s DPH

Veltlínské zelené 2021

Veltlínské zelené 2021

pozdní sběr suché

Rozložitý Veltlín původem z kvalitní tratě Krásná hora. Díky redukovanému výnosu, dlouhé maceraci na slupkách a následnému ležení na vlastních kvasnicích působí robustně s krémově kořenitou dochutí. Ročník 2021 byl krásný pro vyzrávání této odrůdy a může tak ležet více let na láhvi. Umí doprovodit pokrmy na zeleném pepři, výraznější těstoviny nebo telecí steak. Podávejte při 10-12 °C.

270,- Kč s DPH

Sylvánské zelené 2021

Sylvánské zelené 2021

kabinetní víno suché

Lehký Sylván, který prošel mícháním na jemných kvasnicích v akátovém sudu. Ve vůni je příjemně ovocný do zeleného jablka a dozrávající hrušky. Díky své lehkosti a nízkému zbytkovému cukru je nevtíravým společníkem na dlouhé večerní debaty. Stejně tak doplní řadu lehčích pokrmů z těstovin, ryb nebo různých salátů. Podávejte při 9-11 °C.

195,- Kč s DPH

Chardonnay 2021

Chardonnay 2021

pozdní sběr suché

Hravé Chardonnay s mladistvě ovocným aroma hrušek a broskví. V chuti se drží rošťácká kyselinka díky krásnému podzimu ročníku 2021. Ten navíc napomohl plnosti chuti a expresivnímu závěru. Celkově je v projevu velmi bohaté a doplní pestrou škálu pokrmů. Doporučuji podávat při 9-11 °C.

195,- Kč s DPH

Solaris 2021

Solaris 2021

výběr z cibéb sladké

Kvalitní vyzrálost ročníku 2021 dala vzniknout tomuto netradičnímu Solarisu. Bez účasti Botrytidy dosáhl výběru z cibéb při zachování šťavnaté kyselinky. V aroma dominují tóny medového bezového květu a hruškového kompotu. Je předurčen na mnoho let zrání, ale jistě i nyní doplní řadu pokrmů stylu Foie gras či výrazných sýrů.

270,- Kč s DPH

Hroznový mošt % SOLARIS

Hroznový mošt 100%

SOLARIS

Hroznový mošt z odrůdy Solaris vyrobený z čerstvých hroznů. Právě díky tomu si mošt zachovává plné hroznové aroma a neztrácí nic z vitamínů a výživných látek. Doporučuji užívat již od rána v čisté formě nebo odlehčený sodou.

120,- Kč s DPH

OBJEDNAT VÍNO

pro objednání vína použijte kontaktní formulář
Doprava od 6-ti láhví zdarma

Dodací adresa


Kontakt


Vaše objednávka