NABÍDKA NAŠICH VÍN

Mizoram 2021

MIZORAM

výběr z hroznů suchý

skvělý ročník 2018 mu dal potenciál vznikl unikátní kupáží Merlotu a Neronetu tři roky zrál v dubových sudech a vyčkával na svůj magický okamžik tmavě ovocný, plný a mohutný – do lahve stočený svědek času

Z prachu vyšel a v prach se vrátil. Poryv existence. Věčná láska. Přebytek Země. Strach, ta připomínka smrti – nejčistšího bytí v každém z nás.

MIZORAM je v sanskrtu MISTR.

Snoubí v sobě dvě odrůdy červených vín – mužský NERONET a ženský MERLOT.

678,- Kč s DPH

Ryzlink vlašský 2021

Ryzlink vlašský 2021

výběr z cibéb sladké

Národní Šampion bílých vín Vinař roku

Zlatá medaile Národní soutěž vín

Zlato Concours Mondial de Bruxelles

Výjimečný podzim dal vzniknout krásným cibébám s ušlechtilou plísní šedou. I díky ní je tento intenzivní Vlašák extraktem krásného ročníku 2021. Jeho omamný kandovaně ananasový projev s medově rozinkovým podtónem jistě zaujme. V chuti je skutečně robustní s dlouze doznívající dochutí. Skvěle oživí plísňové sýry či Foie gras. Je předurčen k dlouhé archivaci.

585,- Kč s DPH

Cuvée Element AQUA 2022

Cuvee Element AQUA 2022

kabinet polosuché

Synonymem Elementu AQUA je lehkost a svěžest. Jelikož se jedná o kupáž odrůd Muškát Ottonel, Muškát moravský a Müller Thurgau, v aroma působí výrazně ovocně. Jistě tak zaujmou čerstvé citrusy a bílé broskve. Díky nižšímu obsahu alkoholu je příjemným doplňkem dne.

240,- Kč s DPH

Muškát moravský 2022

Muškát moravský 2022

kabinet suché

Lehký a svěží Muškát, který je příjemným společníkem pro nenáročné dny. Ve vůni je atraktivně ovocný a přitom nevtíravý. Elegantní chuť příjemně doplňuje jeho suchý projev. Působí tak skutečně mladistvým a osvěžujícím dojmem.

195,- Kč s DPH

Chardonnay 2022

Chardonnay 2022

pozdní sběr suché

Elegantní Chardonnay v burgundském stylu. Po celodenní maceraci kvasilo ve větších dubových sudech, aby se následně harmonizovalo intenzivní batonáží na jemných kvasnicích. Je skutečně suché s akceptovatelnou a dobře zapracovanou kyselinkou. V chuti tak působí jemně až hebce. Skvěle se páruje s telecím brzlíkem nebo šneky na petrželovém másle. Podávejte při 11-13 °C.

195,- Kč s DPH

Ryzlink vlašský 2022

Ryzlink vlašský 2022

pozdní sběr suché

Vlašák z Perné. Lehce botrytický a přitom stále svěží. Je pikantně suchý a zároveň značně ovocný. Na vážnosti mu dodává lehce sušený závěr. Najde tak uplatnění například v kombinaci s krůtím filetem na tymiánu a pěnou z citrusů. Podávejte při 8-10 °C.

195,- Kč s DPH

Cabernet Cortis 2020

Cabernet Cortis 2020

výběr z hroznů suché

Je robustní, je plný, je dominantní. Ale i tak je stále rybízově ovocný a skvěle pitelný. Po 2 letech zrání na sudech typu Barrique neztratil na své ovocnosti, ale jen získal na zadní struktuře a harmonii. Je nastaven na dlouhé roky zrání, což ale nebrání poznat ho již nyní.

320,- Kč s DPH

Cuvée ČTYŘ

Cuvée ČTYŘ

pozdní sběr suché

rezerva

Unikátní kupáž, která vznikla kombinací 4 ročníků. Vína vždy zrála v sudech typu Barrique a pochází ze silně redukované sklizně. Barva je temná se sytým meniskem. Vůně má široký záběr od kompotovaného rybízu až po sušené brusinky. Plné tělo příjemně dokresluje sladké dřevo se strukturovanou tříslovinkou. Velmi vhodné archivovat.

370,- Kč s DPH

Tramín červený 2022

Tramín červený 2022

pozdní sběr polosuché

Milý Tramín, který není nijak agresivní ani dominantní. Původem je z Bílých Karpat a je tak lehkým a kamarádským typem. Jeho citrusově tropické aroma doplňují tóny šípkové růže. V polosuché verzi působí zbytkový cukr spíše šťavnatě než rušivě. Velmi se hodí k asijské či blízkovýchodní kuchyni.

195,- Kč s DPH

Sauvignon 2022

Sauvignon 2022

kabinet suché

Původ hroznů je v CHKO Bílé Karpaty, což mimo jiné vedlo i k jeho atraktivně nezrale ovocnému projevu. Výrazná vůně rybízového poupě, zeleného angreštu a plané broskve jej drží velmi svěží. V chuti je příjemně suchý se středním závěrem. Je typickým zástupcem Sauvignonu pro chladnější klimatické regiony. Je skvělý k čerstvým sýrům či salátu.

195,- Kč s DPH

5. Element 2020

5.Element 2021

sekt extra dry

Šumivé víno 5. Element je navrženo z odrůd Muškát moravský, Müller Thurgau a Muškát žlutý. Je stvořeno jako lehké a šťavnaté s nevtíravým muškátovým aroma s citrusovými tóny. Pikantní kyselinka je osvěžena nižším zbytkovým cukrem, který jen podporuje hravost kupáže a v chuti nic nezastírá. Je skvělý pro letní osvěžení a výborně doplňuje lehké dezerty a paštiky.

320,- Kč s DPH

Pálava 2022

Pálava 2022

výběr z hroznů polosladké

Hrozny této šarmantní Pálavy byly macerovány 24 hodin. Díky kryomaceraci má výrazně ovocné aroma do zralých broskví a mangového kompotu. Adekvátní zbytkový cukr osvěžuje hravá kyselinka. Krásně doplní asijskou kuchyni nebo lehké dezerty. Vhodná teplota podávání je mezi 9-11 °C.

270,- Kč s DPH

Rulandské šedé 2022

Rulandské šedé 2022

kabinet polosuché

Elegantní Pinot gris pro každou příležitost. Je aromaticky výraznější s ovocným charakterem, přitom je příjemně harmonický a nevtíravý. Má kvalitní středovou plnost s přívětivým závěrem. Výborně poslouží jako partner i k delšímu posezení. Dobře se páruje s lehkými sýry a bílými omáčkami.

195,- Kč s DPH

Ryzlink rýnský 2021

Ryzlink rýnský 2022

pozdní sběr suché

Přímočarý Ryzlink, který zachovává kvalitní středovou plnost a hravou kyselinku jak je zvykem. Díky krátké batonáži je v dochuti elegantní a jako partnery v párování jistě osloví tradiční bílá masa a těstoviny. Má střední potenciál, což dříve povede k atraktivním petrolejovým tónům. Doporučuji podávat při 9-11 °C.

195,- Kč s DPH

Ryšák Pinot 2021

Ryšák Pinot 2021

moravské zemské víno suché
72 h macerace

Extravagantní technologie tohoto vína má základ v
třídenní maceraci Rulandského šedého a modrého. Díky
ní v barvě zaujme narůžovělý odstín. Ve vůni se pro
své jahodové tóny blíží rosé, ale svou plností a
krémovou dochutí působí velmi elegantně a
nevšedně zároveň. V rámci párování s pokrmy je
vysoce univerzální a samostatně je radostí se k
němu vracen každým dnem.

270,- Kč s DPH

Cuvée Element TERRA 2019

Cuvée Element TERRA 2019

pozdní sběr suché

krášleno na kvasnicích 24 měsíců

zlatá medaile Národní soutěž vín

Element Země je silným zážitkem s mazlivým závěrem. Na plnosti a potenciálu mu dodává zrání v sudech typu Barrique. Víno je značně robustní s podtóny vanilky a zralého kompotovaného ovoce. Kupáž tvoří především Chardonnay doplněné o Rulandské šedé a Rinot. Celkově je velmi elegantní a skvěle se páruje s telecím nebo tuňákem. Je velmi vhodné k uložení na více let.

295,- Kč s DPH

Dornfelder 2021

Dornfelder 2021

pozdní sběr suché

Dornfelder ročníku 2021 zaujme především ovocným aroma po černých višních a divokých malinách. Využitím termomacerace působí aroma krásně vyzrále a příjemně přechází i do chuti. Ta je jemná s nízkou kyselinkou v závěru. Díky vyššímu extraktu má i solidní středovou plnost. Cíleně neprošel zráním v dubových sudech, aby se udržel ovocně pitelný s měkkým závěrem a nízkými tříslovinami.

195,- Kč s DPH

Ryzlink Vlašský

Ryzlink vlašský 2021

výběr z hroznů suché

Vysoce strukturovaný Vlašák, který poznal ve
většinovém podílu krásnou Botrytidu. Po 5 měsících
batonáže na jemných kvasnicích působí robustně a
přitom velmi svěže až minerálně. Je nastavený pro
dlouhé zraní na láhvi, ale zaujme i jako mladý. Je
krásným zážitkem pro dlouhé večery a časem
přechází v srdeční záležitost.

295,- Kč s DPH

Cuvée Element VENTUS 2021

Cuvée Element VENTUS 2021

kabinet rosé

Rosé VENTUS je tvořeno odrůdami Cabernet Sauvignon a Pinot Noir. V aroma rybízový Cabernet hravě doplňuje Rulandské modré s podtónem jahod a třešní. Lehkost barvy přechází i do chuti, která je velmi svěží a v jejím konci ji přikrášluje minimální zbytkový cukr. Skvěle osvěžuje horké letní dny a příjemně se páruje s paštikami či ovocnými dezerty. Doporučuji podávat při teplotě 7-9 °C.

240,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2018

Cuvée Element IGNIS 2018

výběr z hroznů suché

zrálo 36 měsíců v sudech

šampion Cuvée Ostrava, velká zlatá nominace Salon vín, zlato AWC Vienna, stříbrný Salon vín 2021

Hluboce temný element IGNIS je podle mé představy intenzivní a těžký s vysokým potenciálem k ležení. Po dvouletém zrání v sudech jeho třísloviny krásně sládnou a nabírá tak na komplexnosti. Je tvořen odrůdami Neronet a Merlot. Ve vůni ihned zaujmou tóny tmavé čokolády a lesního ovoce. V archivu vydrží mnoho let, ale již nyní jej lze párovat k tmavým masům či výrazným redukcím.

400,- Kč s DPH

Cuvée Element IGNIS 2017

Sada 4 Elementy

Poznejte všechny 4 Elementy TERRA, AQUA, VENTUS a IGNIS vedle sebe. Sada je také pěkným dárkem.

1200,- Kč s DPH
včetně dopravy

Veltlínské zelené 2020

Veltlínské zelené 2020

pozdní sběr suché

Krásně vybarvené a vyzrálé hrozny předurčily tento Veltlín k prodloužené maceraci hroznů. Poté kvasil při standardní teplotě, aby byl následně krášlen na jemných kvasnicích v akátových sudech. Uchoval si tak typický pepřově kořenitý projev a elegantní dochuť. Uplatnění najde i v gastronomii jako partner pokrmů na pepři či pasty.

Krášleno na kvasnicích v akátu

240,- Kč s DPH

Hibernal 2019 pozdní sběr polosuché

Hibernal 2022

polosuché
výběr z hroznů

Atraktivní Hibernal s výrazným aroma mučenky a bílé broskve se závěrem bezového květu. Prodlouženou kryomacerací a minimálním kontaktem s kaly se udržel skutečně svěží. Drobný zbytkový cukr podporuje jeho šťavnatost a podbízivý charakter. Je ideální lehce podchlazený pro horké dny nebo delší posezení. Dobře se páruje s asijskou kuchyní.

270,- Kč s DPH

SECCO 2019 perlivé víno suché

SECCO 2022

perlivé víno suché

Lehké a šťavnaté perlivé víno s ovocným projevem v aroma. Nízký zbytkový cukr s pikantní kyselinkou jen podporují svěží projev v chuti. Ideální je podchlazené na horké letní dny nebo pro každodenní osvěžení.

200,- Kč s DPH

DOSÁŽ 2021

DOSÁŽ 2021

perlivý nápoj sladké

Dosáž je označením pro expediční likér při výrobě sektů. Jelikož se jedná o filtrovaný hroznový mošt. u kterého bylo zastaveno kvašení, obsahuje Dosáž vyšší množství neprokvašeného zbytkového cukru. Díky krátké fermentaci a okamžité filtraci si Dosáž udržuje hroznově ovocné aroma se šťavnatým projevem. Tento částečně zkvašený hroznový mošt má navíc nižší obsah alkoholu, což ho předurčuje k letnímu osvěžení v kombinaci se sodou a ledem nebo jen jako silně podchlazený.

170,- Kč s DPH

Ryzlink rýnský 2020

Ryzlink rýnský 2020

pozdní sběr suché

AKÁT krášleno na kvasnicích

Ryzlink z kvalitní tratě Staré hory prošel školením na jemných kvasnicích v nových akátových sudech po dobu 8 měsíců. Narostla tak u něj středová plnost a nyní je předurčen především jako partner v gastronomii nebo k delšímu posezení. Doporučuji párovat s výraznějšími rybami nebo různými úpravami těstovin.

270,- Kč s DPH

Veltlínské zelené 2021

Veltlínské zelené 2021

pozdní sběr suché

Rozložitý Veltlín původem z kvalitní tratě Krásná hora. Díky redukovanému výnosu, dlouhé maceraci na slupkách a následnému ležení na vlastních kvasnicích působí robustně s krémově kořenitou dochutí. Ročník 2021 byl krásný pro vyzrávání této odrůdy a může tak ležet více let na láhvi. Umí doprovodit pokrmy na zeleném pepři, výraznější těstoviny nebo telecí steak. Podávejte při 10-12 °C.

270,- Kč s DPH

Sylvánské zelené 2021

Sylvánské zelené 2021

kabinetní víno suché

Lehký Sylván, který prošel mícháním na jemných kvasnicích v akátovém sudu. Ve vůni je příjemně ovocný do zeleného jablka a dozrávající hrušky. Díky své lehkosti a nízkému zbytkovému cukru je nevtíravým společníkem na dlouhé večerní debaty. Stejně tak doplní řadu lehčích pokrmů z těstovin, ryb nebo různých salátů. Podávejte při 9-11 °C.

195,- Kč s DPH

Neronet 2019

Neronet 2019

pozdní sběr suché

Neronet zúročil potenciál ročníku 2019 dvouletým zráním na sudech a následně v láhvi. Ve vůni je výrazně čokoládový s marmeládově ovocným závěrem. Plnost jeho těla ještě více dokresluje strukturovaná tříslovinka s dlouhou dochutí. Bude jistě krásnou rezervou na další roky.

320,- Kč s DPH

Solaris 2021

Solaris 2021

výběr z cibéb sladké

Kvalitní vyzrálost ročníku 2021 dala vzniknout tomuto netradičnímu Solarisu. Bez účasti Botrytidy dosáhl výběru z cibéb při zachování šťavnaté kyselinky. V aroma dominují tóny medového bezového květu a hruškového kompotu. Je předurčen na mnoho let zrání, ale jistě i nyní doplní řadu pokrmů stylu Foie gras či výrazných sýrů.

270,- Kč s DPH

Hroznový mošt % SOLARIS

Hroznový mošt 100%

SOLARIS

Hroznový mošt z odrůdy Solaris vyrobený z čerstvých hroznů. Právě díky tomu si mošt zachovává plné hroznové aroma a neztrácí nic z vitamínů a výživných látek. Doporučuji užívat již od rána v čisté formě nebo odlehčený sodou.

120,- Kč s DPH

Vinařův Svařák 10 l

Vinařův Svařák 10 l

Bag in box suché
Vyrobeno z moravských hroznů v přívlastkové kvalitě. Stačí ohřát a dosladit.
Složení: červené víno, koření v bio kvalitě Sonnentor.

1 300,- Kč s DPH

Vinařův Svařák 5 l

Vinařův Svařák 5 l

Bag in box suché
Vyrobeno z moravských hroznů v přívlastkové kvalitě. Stačí ohřát a dosladit.
Složení: červené víno, koření v bio kvalitě Sonnentor.

750,- Kč s DPH

OBJEDNAT VÍNO

pro objednání vína použijte kontaktní formulář
Doprava od 6-ti láhví zdarma
Objednat víno v1

Dodací adresa


Kontakt


Vaše objednávka